Szuper karácsonyi ajándék – DE! – időben kell elkezdeni!
Még időben szólok, szerintem… 😉 Majdnem biztos vagyok benne, hogy társasjátékozni többen szeretnek, mint nem…:) Most pedig nem másra biztatom a bátor kreatívokat, hogy maguk készítsenek – akár karácsonyi ajándékként – társasjátékot. Nem kell megijedni, nem arra gondoltam, hogy a tervezéstől kezdve minden legyen egyedi, de a kivitelezésnek biztosan jót tesz, ha nem egy játékbolt polcáról emeled le a dobozt…
A választás attól függ elsősorban, hogy kinek szánod az ajándékot (felnőtt, gyerek, vicces, komoly, szerencsejáték, vagy komolyabb stratégiai játék). Ha ezen túl vagy, akkor lehet szűkíteni a kört, és innentől már fontos szempont lesz a viszonylag könnyű, (de legalább is lehetséges) kivitelezhetőség. Ez alatt csak annyit kell érteni, hogy nem feltétlenül ajánlanám – főleg nem első nekifutásra – az Age of Emipres- vagy Agricola-típusú, “fullextrás” darabokat, mert azokkal még a jövő karácsonyt is meredek lenne megcélozni.
Hogy legyen valami elképzelésetek – mielőtt magatokra hagylak benneteket a kétségben 🙂 -, 7 éves leányunkkal például már kétszer megcsináltuk a Kac-kac Kukacot égethető gyurmából. Ehhez ugye, nem kell játéktábla sem, a köveket is és a kockákat is a hobbiboltokban több színben is kapható égethető gyurmából formáztuk, és gyöngylenyomattal készítettük rá a lepkéket (kukacok helyett, mert épp az volt kéznél). Így lett belőle egy békás változat, csupa kék és zöld színekből, majd egy lányosabb lila-kék is született pár héttel később. Ezt a másodikat már gyakorlatilag egyedül készítette a nagylány, ezért gondolom, hogy egy kicsit gyakorlottabb felnőttkéznek sem lehet probléma.
De ez csak egy ötlet volt, szinte bármelyik játék elkészíthető, jó ha ismerjük, játszottunk már vele, és tudjuk, hogy mik a fontos részletek a játszhatóság szempontjából. Még a Ki nevet a végén! is lehet újra izgalmas, ha megbolondítod a táblát, és a bábukat is magad készíted. A doboz is legyen egyedi, lehet kapni natúr – festhető, ragasztható, stb. – karton dobozokat is többféle méretben és formában, amilyet a játék éppen megkíván…
Csak bátran, ügyesen, és egyáltalán nem kell ragaszkodni az eredeti “sztorihoz”! 😉
Leave a Reply